Het land van elven, sagen en vulkanen

9- of 11-daagse expeditiereis - IJsland

Reiscode HURTIJSL
Inclusief verblijf aan boord
vanaf 
€ 3690
p.p.

Deze vakantie is alleen telefonisch te boeken. Bel met onze reisspecialisten via telefoonnummer:
NL | +31 (0)20 – 462 10 40 NL | +31 (0)20 – 462 10 40
BE | +32 (0)3 – 80 80 275 BE | +32 (0)3 – 80 80 275

Heb je een vraag?

Deel deze reis

  • Vaar rondom IJsland en bewonder de natuur vanaf het water
  • Fascinerende natuur met watervallen, vulkanen en gletsjers
  • Geniet van culinaire hoogtepunten en goede service aan boord

Maak een van de meest bijzondere Hurtigruten-reizen en ontdek IJsland, het land van vuur en ijs, vanaf het water. Tijdens deze reis ga je het hele eiland rond en maak je kennis met de meest wilde en ruige natuur ter wereld. Je ziet lavavelden, geisers, vulkanen en gletsjers en een afwisselend landschap op een kleine oppervlakte. Met het comfortabele schip de MS Fram of MS Fridtjof Nansen heb je toegang tot gebieden waar je over land een stuk lastiger zou komen, zoals de Westfjorden en eilanden, zoals Heimaey. Ontdek de meest bijzondere plekjes en beleef de mooiste activiteiten met de deskundige begeleiding van je Hurtigruten gids.

Hier overnacht je

Je verblijft tijdens deze reis 8 of 10 nachten aan boord van de MS Fram of de MS Fridtjof Nansen.

Reiscode HURTIJSL
Inclusief verblijf aan boord
vanaf 
€ 3690
p.p.

Deze vakantie is alleen telefonisch te boeken. Bel met onze reisspecialisten via telefoonnummer:
NL | +31 (0)20 – 462 10 40 NL | +31 (0)20 – 462 10 40
BE | +32 (0)3 – 80 80 275 BE | +32 (0)3 – 80 80 275

Heb je een vraag?

Deel deze reis

Dag 1

Reykjavík.

Na aankomst op de luchthaven van Keflavík volgt een transfer naar Reykjavík (niet inbegrepen), waar je aan boord gaat van de MS Fram. Gebruik de tijd om het overzichtelijke stadje te ontdekken. Bezoek de kathedraal Hallgrímskirkja. Of ga naar Perlan, een futuristisch gebouw op de top van een heuvel. Vanaf de omloop heb je een prachtig uitzicht.

Perlan / Reykjavík

Dag 2

Stykkishólmur.

Je vaart richting West-IJsland. Een regio die ook wel wordt aangeduid als 'Sagaland'. Veel van de historische verhalen vinden hier hun oorsprong. Bewonder het unieke landschap wat voor de inspiratie gezorgd heeft. In de omgeving van Stykkishólmur zijn veel lava en rotsformaties te zien. Geniet van het uitzicht op de Snæfellsjökull gletsjer. Je gaat ook aan land in het plaatsje Flatey, waar de tijd lijkt stil te hebben gestaan.

Snæfellsnes

Dag 3

Patreksfjörður.

Patreksfjörður is een charmante nederzetting aan de westkust van IJsland met ongeveer 660 inwoners. De prachtige fjord biedt vele wandelmogelijkheden. Dichtbij het plaatsje vind je ook de spectaculaire waterval van Dynjandi. Ook biedt het toegang tot Látrabarg, een bekende plek om vogels te spotten.

Dynjandi

IJsland

IJsland is echt een vakantiebestemming voor natuurliefhebbers. Door de unieke ligging van het eiland heeft het veel spectaculaire vulkanische bezienswaardigheden zoals geisers en hotsprings. Er zijn gletsjers, prachtige watervallen en diepe fjorden. Naast al deze natuurpracht biedt Reykjavik volopcultuur en het is momenteel één van de meest trendy steden van Europa. Met ons ruime aanbod aan reizen naar IJsland moet het zeker lukken de reis van jouw dromen te vinden.

Elk seizoen heeft zijn eigen charme, maar in de herfst en de winter heeft IJsland een extra troef in handen: de kans om het noorderlicht te zien. Door de noordelijke ligging is het noorderlicht, als het zich manifesteert, op heel IJsland te zien. Ook is het een dunbevolkt land, waardoor het er 's avonds en 's nachts goed donker is en je meer kans hebt om vlagen van het noorderlicht te zien. De beste periode is van oktober t/m maart, maar ook in september kan het soms al te zien zijn.

Northern Lights Center
In Reykjavík is in 2012 het Northern Lights Center geopend. Hier vind je meer achtergrondinformatie over het noorderlicht. Ook worden vanuit Rekjavík noorderlicht safari's georganiseerd. Dus ook op een kortere trip is het mogelijk om op zoek te gaan naar dit bijzondere natuurverschijnsel.

Het land en haar bewoners

IJsland is een relatief jong vulkanisch eiland dat nog elk jaar een beetje groeit doornieuwe toevoer van lava uit de aardbodem. De eerste bewoners van IJsland waren de Vikingen die zich ongeveer 1100 jaar geleden vestigden op het eiland. De huidige IJslanders stammen rechtstreeks af van die eerste Vikingen en spreken nog hun taal. IJsland is drie keer zo groot als Nederland, maar heeft slechts ca. 300.000 inwoners, waarvan de helft in de hoofdstad, Reykjavik, woont.

Reykjavik
De IJslandse hoofdstad is een kleine maar zeer trendy stad waar het hele jaar door van alles te beleven valt. In het oude stadscentrum liggen de bezienswaardigheden op loopafstand van elkaar. Er zijn mooie oude huizen en kerken en er is een zeer uitgebreid winkelaanbod. Er zijn klassieke tot hypermoderne winkels en voldoende souvenirshops. In de vele restaurants kun je heerlijke visgerechten eten. Na het diner mag je het uitgebreide nachtleven eigenlijk niet overslaan.

Klimaat

Dankzij de warme golfstroom is het in IJsland veel minder koud dan men zou verwachten op deze breedtegraad. IJsland heeft een zeeklimaat, met milde winters en koele zomers. De gemiddelde temperatuur in Reykjavík loopt van 4 ºC in januari tot 12 ºC in juli. Het weer heeft een onvoorspelbaar karakter kan razendsnel veranderen. Zo loop je in de zon en een moment later in een sneeuwbui. Gedurende de zomermaanden mei, juni en juli is er in IJsland vrijwel continue daglicht, maar vroeg in de lente en in de herfst is er een lange schemertijd.

Reisperiode
Het toeristenseizoen loopt in IJsland van eind juni tot eind augustus. Houd er rekening mee dat buiten deze periode musea en andere attracties gesloten kunnen zijn.

Kleding
Voor IJsland geldt dat, vanwege het veranderlijke weer, je het beste op alles voorbereid kunt zijn. Kleed je in laagjes, zodat je iets aan of uit kunt trekken. Verder zijn een wind- en waterdicht jack, goede wandelschoenen, evt. laarzen, muts en handschoenen aan te raden. Vergeet uiteraard ook je zwemkleding niet, zodat je heerlijk kan ontspannen in één van de natuurlijke warmwaterbronnen of openluchtzwembaden die IJsland rijk is.

Flora en fauna

De poolvos is het enige oorspronkelijke zoogdier van IJsland. In Oost-IJsland komen wat kuddes geïmporteerde rendieren voor, maar het bekendste zoogdier van IJsland is de walvis. En natuurlijk zijn er de kleine IJslandse paarden, die meer dan 1000 jaar geleden door de Vikingen werden meegebracht. Vooral langs de kust zijn er vogels in overvloed, waaronder papegaaiduikers. En in de omringende IJszee zwemmen dolfijnen, orka's, bruinvissen en diverse soorten walvissen. Bomen zijn schaars vanwege het arctische klimaat in de binnenlandse woestijnen van as, zand en lava. Er komen vooral veel mossen, korstmossen en grassen voor.

Vulkanen en gletsjers
IJsland is uniek gelegen op de Mid Atlantic Ridge, de bergrug die van noord naar zuid over de bodem van de Atlantische Oceaan loopt en waarlangs miljoenen jaren geleden het Amerikaanse continent losscheurde van het Europese. Tijdens een reeks enorme vulkaanuitbarstingen rees het eiland uit het water op. Dat het nog steeds vulkanisch actief is, is zichtbaar door de stoom die uit de aarde opstijgt, de spuitende geisers en de vele warmwaterbronnen. Aardschokken en verschillende vulkaanuitbarstingen hebben het landschap in de afgelopen eeuwen voortdurend veranderd. Tijdens de ijstijden werd het land overdekt met gletsjers, die diepe, steile dalen uitsleten tot fjorden. De Vatnajökull is met 8400 vierkante kilometer de grootste ijskap van Europa.

Het landschap
Het eiland is uniek gelegen op de MID Atlantische breuklijn. Tijdens een reeksenorme vulkaanuitbarstingen rees het uit het water op. Dat het nog steeds vulkanisch actief is, is zichtbaar door de stoom die uit de aarde opstijgt, de spuitende geisers en de vele warmwaterbronnen. Tijdens de ijstijden werd het land overdekt met gletsjers, die diepe, steile dalen uitsleten tot fjorden. De Vatnajökull is met 8400 vierkante kilometer de grootste ijskap van Europa.

Cultuur en levensstijl

De IJslanders stammen af van de Vikingen die zich 1100 jaar geleden op het eiland vestigden. Al in het jaar 930 richtten zij het eerste parlement van Europa op, de Althing, op de vlakte Thingvellir. Van de oude IJslandse literatuur is vooral de Edda bekend, een verzameling goden- en heldenliederen uit de 13e eeuw. Veel moderne kunst is te bewonderen in de musea van Reykjavik en in heel IJsland staan in steden en parken mooie hedendaagse beeldhouwwerken.

Wellness
Wellness is in IJsland een levensstijl. Wanneer het buiten koud en guur is laten de bewoners zich bijna dagelijks verwennen in het heldere, maar vooral warme bronwater in een van de vele natuurlijk verwarmde zwembaden die IJsland rijk is. Voor bezoekers die in IJsland arriveren is het een 'must' om samen met de IJslanders een duik in de Blue Lagoon te nemen. In een wolk van stoom dobber je rond in het azuurblauwe geothermische water, waarin mineralen opgelost zijn die heilzaam werken op lichaam en geest.

Nuttige informatie

Paspoort
Je paspoort dient, na vertrek uit IJsland, nog minimaal 3 maanden geldig te zijn. Het is toegestaan om met een Europese identiteitskaart naar IJsland te reizen.

Mobiele telefoon
Langs de ringweg en in bewoonde streken is er uiteraard goed bereik, maar er zijn grote gebieden in het onbewoonde binnenland van IJsland waar geen bereik is.

Geldzaken
De munteenheid voor IJsland is de IJslandse Kroon. Creditcards worden algemeen geaccepteerd en je kan met je pinpas bij vrijwel alle automaten pinnen. In kleine plaatsen is niet altijd een bank.

Verkeer in IJsland
De belangrijkste weg van IJsland is de ringweg, wegnummer 1, die bijna 1500 km lang is. Het grootste gedeelte van de ringweg is geasfalteerd, evenals de wegen rond Reykjavík. Veel hooglandwegen en bergwegen zijn alleen geschikt voor auto's met vierwielaandrijving. Deze wegen worden aangegeven met een F voor het wegnummer. Sommige van deze wegen hebben veel gaten in het wegdek en het kan voorkomen dat u een rivierbedding moet doorkruisen. Wij bieden een aantal van onze reizen aan vanaf begin april. Houd er rekening mee dat bepaalde wegen dan nog afgesloten zijn. Op de ringweg kan in april en begin mei nog sneeuw liggen. De wegen in het binnenland worden geopend indien ze geheel sneeuwvrij en hersteld zijn, dit is meestal half juni. Informeer ter plaatse of de wegen al open zijn. Raadpleeg de website www.vegagerdin.is om de conditie van de wegen en de weersomstandigheden van het moment te weten te komen. Wegen die alleen met 4WD berijdbaar zijn staan daar ook op aangegeven.

IJsland

Noordoost-IJsland

De kust van Oost-IJsland is diep ingesneden door fjorden, waaraan havenplaatsjes liggen die meestal dezelfde naam dragen als de fjord. In het afgelegen noordoosten wonen amper mensen, maar wel heel veel vogels. Bovendien heb je bij de Oostfjorden de meeste kans om rendieren te zien. Aan de baai Skjálfandi ligt de belangrijkste haven, Húsavík, de beste plek in IJsland om walvissen te zien.

Seyðisfjörður en Egilsstaðir

Wanneer je met de boot van Smyril Line naar IJsland gaat, kom je aan in de havenenplaats Seyðisfjörður. De belangrijkste stad van Oost-IJsland, Egilsstaðir, ligt vlak bij het meer Lagarfjlót. De streek rond het meer met bossen, ravijnen en watervallen is bij de IJslanders zelf zeer geliefd. Je kan er wandelen, paardrijden, roeien en kanoën. Ten noorden van Egilsstaðir strekken zich de verlaten hoogvlaktes uit die in IJsland ‘heidi’ worden genoemd. De ringweg gaat hier over eindeloze lavavelden, veroorzaakt door de Askja vulkaan.

Jökulsárgljúfur Nationaal Park

Over een afstand van 200 km voert de grote Jökulsá á Fjöllum rivier smeltwater van de Vatnajökull naar de Óxarfjördur in het noorden. Daarbij werd een kloof van 100 m diep en 25 km lang uitgesleten, de Jökulsárgljúfur. Hierin stort de machtige Dettifoss waterval met donder en geraas naar beneden. Er loopt een langeafstandswandelpad door het nationale park, maar er zijn ook kortere gemarkeerde wandelroutes.

Vulkanische fenomenen bij Mývatn

Het meer Mývatn zie je al van verre liggen door de rookpluimen die opstijgen uit het water. Op een klein oppervlak vind je alle vulkanische verschijnselen bij elkaar. Je loopt tussen kratertjes, borrelende modderpoelen, kokend hete bronnen en helgele zwavelafzettingen. Neem de tijd om de omgeving in je op te nemen: de grillige lavaformaties bij Dimmuborgir en het geothermische gebied Námaskarð. Vergeet ook niet de kokende modderpoelen en zwavelbronnen op de helling van de berg Námafjall en de kleurrijke berg Leirhnjúkur in het Krafla-gebied. Nadat je de hele dag actief bent geweest, spoel je de moeheid van je af in de Mývatn Nature Baths.

Noordoost-IJsland

Mývatn meer

De rookpluimen die bij het meer Mývatn uit de aarde opstijgen kan je al van verre zien liggen. Mývatn heeft een enorm rijk vogelleven, maar het is vooral in trek door het spectaculaire landschap eromheen. Bij Krafla wandel je langs kratertjes, borrelende modderpoelen, kokend hete bronnen, spleeterupties met grillige lavavormen waar de stoom nog vanaf komt, helgele zwavelafzettingen, en de spelonk met de warme bron Grjótagjá, waarin de bewoners vroeger hun bad namen. Tegenwoordig doen ze dat in het spacomplex in Reykjahlid.

Mývatn meer

Snaefellsnes

Het schiereiland bestaat uit een langgerekte bergrug die zijn hoogste punt bereikt op de Snæfellsjökull, een oude vulkaan die met een kleine ijskap is bedekt. Langs de kust liggen pittoreske haventjes, zoals Arnarstapi en Hellnar, waartussen een mooi wandelpad loopt. Op de woeste kaap Öndverdarnes, het meest westelijke puntje, staat een eenzame vuurtoren. En op weg naar Stykkishólmur passeer je de meest gefotografeerde berg van IJsland: Kirkjufell. Stykkishólmur is de belangrijkste haven aan de Breiðafjörður, hier vertrekt de ferry naar de Westfjorden.

Snaefellsnes

Keflavik - Amsterdam, Icelandair

Icelandair, de nationale luchtvaartmaatschappij, vliegt dagelijks rechtstreeks vanaf Amsterdam naar Keflavík, de internationale luchthaven bij Reykjavík. De moderne Boeings van Icelandair brengen je in ca. 3 uur naar IJsland. Meer details

Icelandair, vlucht Amsterdam-Keflavík

Bekijk een grotere afbeelding van Keflavik - Amsterdam, Icelandair

Amsterdam-Keflavik, Icelandair

Icelandair, de nationale luchtvaartmaatschappij, vliegt dagelijks rechtstreeks vanaf Amsterdam naar Keflavík, de internationale luchthaven bij Reykjavík. De moderne Boeings van Icelandair brengen je in ca. 3 uur naar IJsland. Meer details

Icelandair, vlucht Amsterdam-Keflavík

Bekijk een grotere afbeelding van Amsterdam-Keflavik, Icelandair

Brussel-Keflavik, Icelandair

Icelandair, de nationale luchtvaartmaatschappij, vliegt rechtstreeks vanaf Brussel naar Keflavík, de internationale luchthaven bij Reykjavík. De moderne Boeings van Icelandair brengen je in ca. 3 uur naar IJsland. Meer details

Icelandair, vlucht Brussel-Keflavík

Bekijk een grotere afbeelding van Brussel-Keflavik, Icelandair

01/06/2022 en 09/06/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar buitenhutRSVanaf36905350
RSTot49207134
RRVanaf39855778
RRTot53137704
Arctic buitenhutTTVanaf44286420
TTTot59048561
TYVanaf44286420
TYTot59048561
XTJVanaf47236848
XTJTot62979131
XTVanaf49077116
XTTot65439488
XTDVanaf49077116
XTDTot65439488
XYVanaf49077116
XYTot65439488
Expeditie suiteMFVanaf560911217
MFTot747814957
MEVanaf586711734
METot782315645
MDVanaf664213284
MDTot885617712
MCVanaf811816236
MCTot1082421648
MBVanaf789615793
MBTot1052921057
MAVanaf1047920959
MATot1397327945
17/06/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar buitenhutRSVanaf37905495
RSTot50537327
RRVanaf40935935
RRTot54577913
Arctic buitenhutTTVanaf45486594
TTTot60648793
TYVanaf45486594
TYTot60648793
XTJVanaf48517034
XTJTot64689379
XTVanaf50407309
XTTot67219745
XTDVanaf50407309
XTDTot67219745
XYVanaf50407309
XYTot67219745
Expeditie suiteMFVanaf576111521
MFTot768115362
MEVanaf602612052
METot803516069
MDVanaf682213644
MDTot909618192
MCVanaf833816676
MCTot1111722235
MBVanaf811016221
MBTot1081421628
MAVanaf1076321527
MATot1435128703
28/07/2022 en 07/08/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf44907632
ITot598610176
Polar buitenhutFJVanaf52989006
FJTot706412008
SDVanaf54789311
SDTot730312415
NVanaf54789311
NTot730312415
Arctic buitenhutUVanaf601610227
UTot802113636
FVanaf677911524
FTot903915365
Expeditie suiteQVanaf772215443
QTot1029620591
MGVanaf1162823254
MGTot1550331005

Inbegrepen

- 8 of 10 nachten verblijf Hurtigruten volgens programma o.b.v. volpension
- Activiteiten volgens programma

Niet inbegrepen

- Vervoer naar en van IJsland

Extra voordeel

- Reisgids

Extra's tijdens de reis

- Engelssprekend expeditieteam
- Landingen volgens programma
- 6 verschillende excursies
- Een wind- en waterdicht jack
- Mogelijkheid tot lenen van schoenen, wandelstokken en overige uitrusting die nodig zijn voor de activiteiten
- Lezingen over o.a. geschiedenis, biologie en geologie passend bij de reis
- Lezing over tips en trucs voor het fotograferen tijdens de reis
- Diverse leerzame activiteiten aan boord
- Drankjes tijdens de maaltijden (lokaal bier, huiswijn, frisdrank en mineraal water)
- Dineren in à la carte restaurant (indien je verblijft in een suite)
- Koffie en thee gedurende de dag
- Een herbruikbare waterfles
- Wifi aan boord. Houd er rekening mee dat bereik beperkt kan zijn op afgelegen plekken
- Gebruik van hot tubs, sauna en fitnessruimte aan boord

Overige info

- Alle geplande landingen zijn afhankelijk van het weer en de ijscondities. Het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.

Vertrekmogelijkheden

- MS Fram (11 dagen): 28/07/2022 en 07/08/2022.
- MS Fridtjof Nansen (9 dagen): 01/06/2022, 09/06/2022 en 17/06/2022.

Afwijkende annuleringsvoorwaarden

- Tot 150 dagen voor vertrek 10 % van de reissom
- 149 t/m 90 dagen voor vertrek 25 % van de reissom
- 89 t/m 60 dagen voor vertrek 50 % van de reissom
- 59 t/m 30 dagen voor vertrek 75 % van de reissom
- 29 t/m 1 dag voor vertrek 90 % van de reissom
- Vanaf 1 dag voor vertrek 100 % van de reissom
De annuleringskosten worden berekend over de totale reissom van Hurtigruten.
Wijzigingskosten € 60 per wijziging. Wijzigingen zijn mogelijk tot 150 dagen voor vertrek.

Meer inspiratie? Lees onze blogs

Schepen

MS Fram

Het originele schip Fram was het meest bekende expeditieschip in zijn tijd. Tegenwoordig is de MS Fram zeer geschikt voor reizen in de poolgebieden. Aan boord van dit schip zul je Spitsbergen op een zeer comfortabele manier gaan ontdekken.

MS Fridtjof Nansen

Dit nieuwe en eco-vriendelijke schip zal in het voorjaar van 2020 aan de vloot van Hurtigruten toegevoegd worden. Modern en van alle gemakken voorzien zorgt dit schip voor de meest comfortabele reis om de spectaculaire natuur te ontdekken. Door de vele ramen is er veel natuurlijk licht en geniet je optimaal van de omgeving. Ontspan in de wellness area of zwem in de infinity pool. Aan boord bevind zich een Science Center. ...

Hutten

Expedition cat. MG: Grand Suite

1 of 2 kamers, zithoek, 2-persoons bed. De meeste suites hebben een balkon of erker.

Expedition cat. Q: Mini Suite

kamer met zithoek en 2-persoonsbed. Op de MS Finnmarken mogelijk met twee losse bedden.

Arctic cat. U: Buitenhut

Kamer met aparte bedden, 1 daarvan is een bedbank. Op sommige schepen hebben een aantal hutten een 2-persoonsbed. De 3-persoonshutten hebben een bedbank en onder- en bovenbed.

Polar cat. N: Buitenhut

2 tot 4-persoons buitenhut met aparte bedden, een daarvan is een bedbank. De 3/4 persoonshutten zijn voorzien van stapelbedden.

Heb je een vraag?

Deel deze reis

Boek je vakantie bij Buro Scanbrit