In het rijk van de ijsberen

10-daagse expeditiereis - Spitsbergen

Reiscode HURTIJSB
Inclusief vlucht Oslo-Longyearbyen
Inclusief verblijf aan boord
vanaf 
€ 5990
p.p.

Deze vakantie is alleen telefonisch te boeken. Bel met onze reisspecialisten via telefoonnummer:
NL | +31 (0)20 – 462 10 40 NL | +31 (0)20 – 462 10 40
BE | +32 (0)3 – 80 80 275 BE | +32 (0)3 – 80 80 275

Heb je een vraag?

Deel deze reis

  • Deskundige begeleiding aan boord
  • Interessante landingen op Spitsbergen
  • Comfortabele expeditie aan boord van MS Spitsbergen/MS Fram

Ervaar de bijzondere Arctische zomer en maak kennis met de unieke fauna en flora van Spitsbergen. Vanaf half mei tot eind augustus staat de zon 24 uur per dag aan de hemel. De natuur veert op na de lange donkere winter. Miljoenen vogels strijken neer om te broeden en te foerageren in de voedselrijke wateren rondom Spitsbergen. Walrussen, zeehonden en walvissen komen af op het zeebanket in de fjorden. Je hebt een grote kans dat je de vaste bewoners van Spitsbergen te zien krijgt: ijsberen, poolvossen en rendieren. Verwarmd door de stralen van de zon, krijgt de toendra kleur door alle bloemen. Je maakt deze reis met een van de uitstekende expditieschepen MS Spitsbergen of MS Fram.

Hier overnacht je

Je verblijft tijdens deze reis 1 nacht in een hotel in Longyearbyen en daarna 8 nachten aan boord van de MS Spitsbergen of MS Fram.

Reiscode HURTIJSB
Inclusief vlucht Oslo-Longyearbyen
Inclusief verblijf aan boord
vanaf 
€ 5990
p.p.

Deze vakantie is alleen telefonisch te boeken. Bel met onze reisspecialisten via telefoonnummer:
NL | +31 (0)20 – 462 10 40 NL | +31 (0)20 – 462 10 40
BE | +32 (0)3 – 80 80 275 BE | +32 (0)3 – 80 80 275

Heb je een vraag?

Deel deze reis

Dag 1

Longyearbyen.

Met een vlucht vanuit Oslo kom je in de avond aan op Spitsbergen, waarna een korte transfer volgt naar je hotel in Longyearbyen. Ongeacht de aankomsttijd zal je arriveren terwijl het nog licht is. In de periode van medio mei tot eind augustus gaat de zon in Spitsbergen niet onder. Je kan dus het maximale uit je dag halen. Ondanks dat Longyearbyen slechts 2400 inwoners telt vind je hier wel alle voorzieningen, zoals restaurants, winkels en musea. Maar pas op, want de ijsberen kunnen ook in deze plaats komen.

Dag 1

Dag 2

Longyearbyen en inscheping.

Je hebt de hele dag de tijd om Longyearbyen te ontdekken. Wandel door de straatjes en misschien ontmoet je wel een rendier die vaak tussen de huizen staan te grazen. Bezoek het Svalbard museum om zo meer te leren over de historie en flora en fauna van deze bijzondere eilandengroep. Of maak een van de vele excursiemogelijkheden. In de middag scheep je in op de MS Spitsbergen of MS Fram, de expeditieschepen van de Hurtigruten. Je neemt je expeditiekleding in ontvangst en maakt kennis met het schip. Rond 20.00 uur staat het vertrek gepland van deze onvergetelijke expeditiereis.

Rendier in de omgeving van Longyearbyen

Dag 3 t/m 4

Noordwest Spitsbergen Nationaal Park.

De 'koningsfjorden' worden gezien als een van de mooiste fjordenlandschappen van de wereld en is tevens bekend als Nationaal Park Noordwest Spitsbergen. De aanblik van majestueuze gletsjers met op de achtergrond de puntige bergpieken is imposant en levert gegarandeerd mooie foto's op. Nog verder noordwaarts vaar je langs ruïnes van oude nederzettingen, die stammen uit de tijd van de walvisvaarders. Maar ook passeer je unieke arctische flora en kliffen, waar zich honderden vogels bevinden. Mogelijk maak je nog een stop in Ny Ålesund. Op deze locatie wonen en werken een honderdtal wetenschappers van over de hele wereld aan onderwerpen als het klimaat of de ijsbeer.

Dag 3 t/m 4

Spitsbergen

Spitsbergen ligt aan de rand van het noordpoolgebied. De eilandengroep wordt door de Noren Svalbard genoemd, wat ‘koude kust’ betekent. Spitsbergen werd in 1596 ontdekt door de Hollander Willem Barentsz. Plaatsnamen als Amsterdamøya en Smeerenburg herinneren nog aan de tijd van de Nederlandse walvisvaarders. Tegenwoordig kun je in hun kielzog een expeditie naar Spitsbergen maken om zelf naar walvissen, ijsberen en walrussen te speuren. Dag en nacht, want tussen 18 april en 21 augustus gaat de zon op Spitsbergen niet onder!

Indrukwekkende landschappen

West-Spitsbergen
De westkust heeft een alpine karakter met hoge bergen en gletsjers die uitmonden in diepe fjorden. Zoals de Hornsundfjord waar veel gletsjers op uitkomen, de Magdalenefjord met graven van walvisvaarders en de Liefdefjord onderaan de Monaco Gletsjer. Dankzij de warme Golfstroom heeft de westkust een milder klimaat en een rijk planten- en dierenleven. De ca. 2500 inwoners wonen bijna allemaal in Longyearbyen. IJsberen, rendieren en poolvossen worden regelmatig gezien, evenals robben, walvissen, walrussen en duizenden vogels.

Oost-Spitsbergen
Geen spitse bergen van graniet maar vlakke, brede bergtoppen en uitgestrekte toendra’s en gletsjers bepalen het landschap. Het is hier kouder, de warme Golfstroom heeft geen invloed meer. Het grote eiland Nordaustlandet is voor meer dan 80% bedekt met ijs. De zee rondom is nog tot ver in de zomer onbegaanbaar door pakijs. De Hinlopenstraat, tussen het hoofdeiland en Nordaustlandet in, ontdooit het eerst. Hier vaar je langs loodrechte kliffen waarop duizenden zeekoeten nestelen. Verder zijn er allerlei robben, walrussen en ijsberen te zien. Het meest oostelijke eiland Kvitøya is bedekt met een 400 m dikke laag sneeuw.

Bjørnøya en Moffen
Bjørnøya (bereneiland) is het zuidelijkste eiland, gelegen halverwege Spitsbergen en de Noordkaap in Noorwegen. Er broeden honderdduizenden zeekoeten op de rotsen. Moffeneiland is een klein, vlak grinteiland voor de noordkust van Spitsbergen en dé plek om walrussen te fotograferen. Het eiland ligt dicht bij de 80ste breedtegraad, aan de rand van het Noordpoolgebied, aanleiding voor een borrel in het licht van de middernachtzon!

Beste reistijd en vaarroutes

Expeditiecruises naar Spitsbergen zijn mogelijk van juni tot eind september. De routes liggen nooit 100% vast. Soms moet van de geplande route afgeweken worden door slechte weers- of ijsomstandigheden en soms blijft men ergens langer omdat er wild te zien is op de oever of walvissen op zee.

Hurtigruten

Rondreizen in Spitsbergen betekent vooral varen langs rotswanden, fjorden en ijsmassa's, waarbij er vanaf het schip excursies aan wal gemaakt worden met behulp van zodiacs, gemotoriseerde rubberboten. Het gezelschap aan boord van alle schepen is internationaal en de voertaal Engels. Zie voor een beschrijving van de schepen de betreffende pagina's. Alle schepen voldoen aan strenge veiligheidsnormen en zijn voorzien van moderne communicatiemiddelen.

Een dag aan boord
De sfeer aan boord is ontspannen en informeel. De brug, dé plek om het arctische landschap voorbij te zien glijden, is 24 uur per dag toegankelijk. Vanaf het dek kun je het ijs horen kraken of een ijsbeer op een ijsschots spotten. Roken mag alleen op het achterdek. Gemiddeld wordt er twee keer per dag met de zodiac op uitgetrokken, maar dit kan ook 's avonds nog extra gedaan worden: het wordt immers niet donker. Van de passagiers wordt verwacht dat zij sportief en fit genoeg zijn om in zodiacs te klimmen en te wandelen over ongebaande wegen.

Spitsbergen

Midden-Spitsbergen

Longyearbyen biedt sfeervolle en comfortabele hotels. Daarnaast kan je prima een praatje maken met de lokale bevolking in de verschillende restaurants of in de gezellige Barentz pub. Tevens zijn er verschillende musea waarbij je meer te weten komt over Spitsbergen.

Midden-Spitsbergen

Brussel-Oslo, Brussels Airlines

Vlieg nu vanaf Brussel comfortabel met Brussels Airlines dagelijks naar Oslo de hoofdstad van Noorwegen. Meer details

Brussels Airlines, vlucht Brussel-Oslo

Bekijk een grotere afbeelding van Brussel-Oslo, Brussels Airlines

Oslo-Brussel, Brussels Airlines

Vlieg nu vanaf Brussel comfortabel met Brussels Airlines dagelijks naar Oslo de hoofdstad van Noorwegen. Meer details

Brussels Airlines, vlucht Brussel-Oslo

Bekijk een grotere afbeelding van Oslo-Brussel, Brussels Airlines

Oslo-Amsterdam, KLM

KLM biedt uitgebreide vluchtmogelijkheden naar diverse bestemmingen in Scandinavië. Deze vluchten zijn in combinatie met autohuur een prima uitgangspunt voor onze samengestelde reizen.   Meer details

KLM, vlucht Amsterdam-Oslo

Bekijk een grotere afbeelding van Oslo-Amsterdam, KLM

06/06/2022, 14/06/2022 en 22/06/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf61909604
ITot773312226
KVanaf64229997
KTot804112750
Polar buitenhutAJVanaf697710941
AJTot878214009
JVanaf697710941
JTot878214009
AVanaf739311649
ATot933714953
OVanaf785612436
OTot995416002
Arctic buitenhutQJVanaf757911964
QJTot958415372
YAVanaf757911964
YATot958415372
PVanaf804112750
PTot1020116421
UVanaf827313144
UTot1050916946
Expeditie suiteQVanaf943017470
QTot1205222715
MGVanaf1067919969
MGTot1371826047
MXVanaf1498328576
MXTot1945637523
12/06/2022 en 20/06/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf61908447
ITot773310683
Polar buitenhutFJVanaf70239654
FJTot884312294
SDVanaf72089923
SDTot909012651
NVanaf72089923
NTot909012651
Arctic buitenhutUVanaf776410728
UTot983113725
FVanaf855011869
FTot1087915246
Expeditie suiteQVanaf952217655
QTot1217522962
MGVanaf1354825707
MGTot1754333697
30/06/2022 en 08/07/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf63909943
ITot799912679
KVanaf663210354
KTot832113226
Polar buitenhutAJVanaf721111339
AJTot909414539
JVanaf721111339
JTot909414539
AVanaf764512077
ATot967315524
OVanaf812812898
OTot1031716618
Arctic buitenhutQJVanaf783812405
QJTot993015962
YAVanaf783812405
YATot993015962
PVanaf832113226
PTot1057417056
UVanaf856313636
UTot1089617603
Expeditie suiteQVanaf976918150
QTot1250523621
MGVanaf1107320757
MGTot1424327097
MXVanaf1556229736
MXTot2022939069
28/06/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf63908737
ITot799911070
Polar buitenhutFJVanaf72599997
FJTot915812750
SDVanaf745210277
SDTot941513123
NVanaf745210277
NTot941513123
Arctic buitenhutUVanaf803211117
UTot1018814243
FVanaf885212306
FTot1128215830
Expeditie suiteQVanaf986618343
QTot1263423879
MGVanaf1406626743
MGTot1823435078
14/09/2022prijzen per persoon
HutcategorieHuttypePrijs2 personen1 persoon
Polar binnenhutIVanaf53908244
ITot666610412
KVanaf55828569
KTot692110846
Polar buitenhutAJVanaf60419350
AJTot753411887
JVanaf60419350
JTot753411887
AVanaf63859935
ATot799312668
OVanaf676810586
OTot850313536
Arctic buitenhutQJVanaf653910196
QJTot819713015
YAVanaf653910196
YATot819713015
PVanaf692110846
PTot870713883
UVanaf711311172
UTot896314317
Expeditie suiteQVanaf807014750
QTot1023819088
MGVanaf910316817
MGTot1161621844
MXVanaf1266323936
MXTot1636331336

Inbegrepen

- Vluchten volgens programma o.b.v. Economy klasse
- Transfers
- 1 nacht verblijf hotel volgens programma o.b.v. logies/ontbijt en lunch
- 8 nachten verblijf Hurtigruten volgens programma o.b.v. volpension
- Activiteiten volgens programma

Niet inbegrepen

- Vlucht naar en van Oslo

Extra voordeel

- Reisgids

Extra's tijdens de reis

- Engelssprekend expeditieteam
- Landingen volgens programma
- Aanbod van verschillende excursies
- Een wind- en waterdicht jack
- Mogelijkheid tot lenen van schoenen, wandelstokken en overige uitrusting die nodig zijn voor de activiteiten
- Lezingen over o.a. geschiedenis, biologie en geologie passend bij de reis
- Lezing over tips en trucs voor het fotograferen tijdens de reis
- Diverse leerzame activiteiten aan boord
- Drankjes tijdens de maaltijden (lokaal bier, wijn, frisdrank en mineraal water)
- Koffie en thee gedurende de dag
- Een herbruikbare waterfles
- Wifi aan boord. Houd er rekening mee dat bereik beperkt kan zijn op afgelegen plekken
- Gebruik van hot tubs, sauna en fitnessruimte aan boord

Overige info

- Alle geplande landingen zijn afhankelijk van het weer en de ijscondities. Het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.

Vertrekmogelijkheden

MS Spitsbergen: 04/06/2021, 12/06/2021, 20/06/2021, 28/06/2021, 06/07/2021, 06/06/2022, 14/06/2022, 22/06/2022, 30/06/2022, 08/07/2022 en 14/09/2022.
MS Fram: 11/06/2022, 19/06/2022 en 27/06/2022.

Afwijkende annuleringsvoorwaarden

- Tot 150 dagen voor vertrek 10 % van de reissom
- 149 t/m 90 dagen voor vertrek 25 % van de reissom
- 89 t/m 60 dagen voor vertrek 50 % van de reissom
- 59 t/m 30 dagen voor vertrek 75 % van de reissom
- 29 t/m 1 dag voor vertrek 90 % van de reissom
- Vanaf 1 dag voor vertrek 100 % van de reissom
De annuleringskosten worden berekend over de totale reissom van Hurtigruten.
Wijzigingskosten € 60 per wijziging. Wijzigingen zijn mogelijk tot 150 dagen voor vertrek.

Check de 'Boek met vertrouwen'-pagina voor de flexibele annuleringsvoorwaarden voor nieuwe boekingen gemaakt van 01/09/2020 t/m 30/06/2021.

Schepen

MS Spitsbergen

De MS Spitsbergen is in 2015 aangekocht door de Hurtigruten en in 2016 in de vaart genomen. Het is een kleinschalig en milieuvriendelijk schip dat van alle moderne gemakken voorzien is. Het frisse Scandinavische design toont overeenkomsten met de kleuren van de oceaan. Hurtigruten heeft een lange traditie m.b.t. de routes naar Spitsbergen, vandaar dat de keuze voor deze naam niet moeilijk was. Reeds in 1896 gingen er ...

Hutten

Expedition cat. MX: Reders Suite

2 kamers, zithoek met eettafel, aparte slaapkamer met 2-persoons bed. Balkon.

Expedition cat. MG: Grand Suite

1 of 2 kamers, zithoek, 2-persoons bed. De meeste suites hebben een balkon of erker.

Expedition cat. Q: Mini Suite

kamer met zithoek en 2-persoonsbed. Op de MS Finnmarken mogelijk met twee losse bedden.

Arctic cat. QJ: Buitenhut

Kamer met zithoek en 2 aparte bedden, 1 daarvan is een bedbank. De hutten hebben beperkt of geen uitzicht. Op de MS Spitsbergen beschikt de hut over een 2-persoonsbed.

Heb je een vraag?

Deel deze reis

Boek je vakantie bij Buro Scanbrit