Aanbieding: € 210 korting per persoon bij vertrek op 05/02, € 200 per persoon bij vertrek op 19/02 of 26/02, € 110 bij vertrek op 11/03 en € 130 bij vertrek op 18/03. Het bedrag is nog niet verrekend in de prijstabel.
Deze reis is zeer geschikt voor diegenen die naast een ruim aanbod aan excursies op zoek zijn naar een hotel met uitstekende faciliteiten. Na een dag vol frisse buitenlucht is het heerlijk vertoeven in het sauna- en zwembadcomplex van Hotel Ylläs Saaga. In het restaurant worden uitstekende maaltijden geserveerd en in de bar kunt u tot in de late uurtjes napraten over al uw avonturen die u overdag heeft beleefd. Aan het eind van de week overnacht u in Snow Village, een bijzondere ervaring, die u reis echt onvergetelijk zal maken!
Accommodatie: U verblijft 6 nachten in het 4-sterren Hotel Ylläs Saaga in een tweepersoonskamer o.b.v. halfpension. Het hotel is modern ingericht en van alle gemakken voorzien (direct aan de pistes van Ylläs). De 7e nacht is in het Lainio Snow Village. Voor een uitgebreide beschrijving .
Kenmerken van deze reis: Scandinavië winter 2011/2012, Scandinavië, Finland, hotel, wintersport, zwembad, sneeuwscooter safari, skien, husky safari, cultuur, avontuur
| reiscode: fiexylwa | prijzen per persoon |
|---|---|
| 2-pk hp | |
| 25/12-31/12 | 1699 |
| 01/01-07/01 | 1499 |
| 08/01-14/01 | 1379 |
| 15/01-21/01 | 1389 |
| 22/01-28/01 | 1419 |
| 29/01-11/02 | 1459 |
| 12/02-18/02 | 1479 |
| 19/02-03/03 | 1699 |
| 04/03-10/03 | 1649 |
| 11/03-17/03 | 1599 |
| 18/03-24/03 | 1579 |
| Toeslag 1-pk 25/12-31/12 | 399 |
| Toeslag 1-pk 01/01-24/03 | 279 |
Inbegrepen: rechtstreekse vlucht Amsterdam-Kittilä v.v. met ArkeFly in de Y-klasse · luchthavenbelasting ca. € 54 · transfer luchthaven Kittilä-accommodatie · 6 nachten verblijf in 2-pk met douche/toilet in Hotel Yllas Saaga en 1 nacht in Lainio Snow Village o.b.v. halfpension voor 7 nachten (vanaf diner op dag 1 t/m ontbijt op dag 8) · complete uitrusting voor het gehele verblijf · 5 activiteiten volgens programma · verzekering voor de sneeuwscooter met een eigen risico van max. € 505.
Niet inbegrepen: toeslagen overige klassen · evt. brandstoftoeslag · optionele excursies.
Vertrekmogelijkheden: zondag.
Kindertarieven: Kinderen 2 t/m 14 jaar ontvangen in de periode 25/12 t/m 07/01 en 19/02 t/m 25/03 een korting van € 499 p.p. en in de periode 08/01 t/m 18/02 € 399 korting bij verblijf in een extra bed bij 2 volbetalenden. Gedurende de huskysafari blijven kleine kinderen in de slede van de gids.
Aanbieding: € 210 korting per persoon met vertrek op 05/02 en € 200 per persoon met vertrek op 19/02 of 26/02 geldig wanneer u boekt vanaf 28 december 2011 t/m 18 januari 2012, vanaf 19 januari 2012 ontvangt u een korting van € 50 per persoon bij vertrek op 05/02 of 12/02 en € 200 korting per persoon met vetrek op 19/02.
Toeslag: 1-persoonssneeuwscooter € 129 p.p.
Vroegboekkorting: € 25 per persoon bij boeking vóór 30 november 2011.
Hier heeft u de gelegenheid om gebruik te maken van het zwembad en de sauna’s. Aansluitend diner. Overnachting in een 2-persoonskamer met douche en toilet.
de ochtend is ter vrije besteding. Na de lunch ontmoeting met de gids (rond 13:00 uur), welke u een korte instructie geeft over de sneeuwscooters. Uw maakt een mooie tocht door de besneeuwde bossen en over bevroren meren naar een huskyboerderij (2 personen per sneeuwscooter). Onder het genot van een snack en de typische warme bessensap maakt u eerst kennis met de manier waarop de honden leven en verzorgd worden, waarna een korte huskysledetocht van ca. 3 km volgt. Per sneeuwscooter keert u weer terug naar het hotel (rond 17:00 uur).
na het ontbijt een rustig vervolg van deze week vol avontuur. Onder begeleiding van de gids maakt u een sneeuwschoenwandeling door het pittoreske sneeuwlandschap. Tijdens deze trip zult u de magie en stilte van de omgeving ontdekken.
deze dag is ter vrije besteding.
u heeft de ochtend ter vrije besteding. Na lunchtijd (eigen gelegenheid) transfer naar een lokale rendierboerderij. Hier leert u hoe u een rendierslede moet besturen tijdens een rit van ca. 1 km. Vervolgens worden er onder het genot van een kopje koffie bij het kampvuur verhalen verteld over de geschiedenis van dit typisch Lapse dier.
na het ontbijt vertrekt u onder begeleiding van een gids per sneeuwscooter naar een bevroren meer, waar u kennis maakt met het beroemde ijsvissen. Lunch bij een kampvuur. In de namiddag bent u weer terug in het hotel.
deze ochtend en voormiddag zijn ter vrije besteding. Na het uitchecken en meenemen van de bagage vertrekt u met de sneeuwscooter (onder begeleiding van een gids) naar Lainio Snow Village waar u de nacht zult doorbrengen. Elk jaar wordt dit bijzondere hotel opnieuw opgebouwd, volledig bestaand uit sneeuw en ijs, elk jaar veranderend van vorm, maar met behoud van de unieke magie door de combinatie van ijs- en sneeuwkunst en adembenemende constructies. Snow Village bestaat uit een restaurant, bar, lobby en kamers, welke elk uniek zijn vormgegeven. Alhoewel de temperatuur constant vijf graden onder nul is, zult u het door de speciale uitrusting nooit koud krijgen en kunnen genieten van een heerlijke nachtrust. Diner in het naast Lainio Snow Village gelegen Krouvi restaurant.
Wildstromende beken en rivieren, bijna 200.000 meren, bossen die tot aan de horizon reiken tot aan bergen en toendra's in Lapland; bijna geen ander land in Europa biedt nog meer ruimte en mogelijkheden om je in de vrije en ongerepte natuur te bewegen. Droomt u ook van een ontspannen of actieve vakantie met veel rust, ruimte en schitterende natuur om u heen? Boek dan één van onze arrangementen naar natuurlijk Finland.
Daarnaast is Fins Lapland ook een echte winterbestemming. Van november tot en met maart is het er sneeuwzeker. In het winterse landschap zijn er veel mogelijkheden voor activiteiten; van een wandeltocht op sneeuwschoenen midden in de vrije natuur tot adrenalineverhogende tochten per sneeuwscooter of hondenslee.
Zomervakantie in Finland
Eindeloos wandelen, fietsen, vissen, golfen, kanovaren over meren en stroomversnellingen of de nationale sport Nordic Walking beoefenen. Dit alles is mogelijk in Finland. Onderweg komt u allerlei bessensoorten, wilde frambozen en aardbeien tegen. En er is brandhout genoeg om 's avonds op een kampvuurtje de vis of worstjes te roosteren! Met name het zuiden van Finland heeft meer te bieden dan een overweldigende natuur. Idyllische stadjes met historische gebouwen, de orthodoxe cultuur, de middeleeuwse burchten van Hämeenlinna en Savonlinna en diverse interessante (openlucht-) musea. In Helsinki zijn het Sibeliuspark en het fort Suomenlinna een bezoek waard en naast mooie kleding kunt u er ook Fins design, glaswerk, sieraden en antiek kopen.
Klimaat - zomer
Finland heeft een landklimaat. De zomers zijn kort, maar de zomerdagen zijn lang en warm en droog. Vaak is het er in de zomer beter weer dan in Nederland! In Lapland schijnt vanaf half juni t/m eind augustus de middernachtzon. Het is een bijzondere ervaring om rond middernacht nog buiten een boekje te kunnen lezen, zonder dat u een lampje nodig heeft. Het midzomernachtfeest in juni wordt door de Finnen zeer enthousiast gevierd, met grote vreugdevuren, gezang, dans en veel drank en lekkernijen.
Klimaat - winter
Door de noordelijke ligging van Scandinavië is de temperatuur in de winter gemiddeld lager dan in Nederland. In Lapland heerst, vanwege de ligging boven de poolcirkel, een subarctisch klimaat. In de winter daalt de thermometer naar een temperatuur die schommelt tussen de -10°C en -30°C. Doordat de lucht veel droger is dan bij ons voelt het meestal niet zo koud aan. Januari is de koudste maand. Februari en maart zijn bij de Scandinaviërs de populairste wintersportmaanden.
Naar de sauna
Zitten, zweten en zwijgen. Af en toe een lepel water op de kachel en de huid 'op wat berkentakken trakteren'. Dan een sprong in het verfrissende, koele water of afkoelen in de sneeuw. Een sauna nemen is het meest Fins dat u in Finland kunt ondernemen! Bijna ieder hotel beschikt over minimaal één sauna en vakantiewoningen hebben vaak een eigen sauna in de badkamer. Naast de gewone sauna is de zgn. rooksauna erg populair. Hierbij duurt het ongeveer 8 uur voordat de sauna is opgewarmd en de rook uit de ruimte is getrokken. Een unieke ervaring die u eigenlijk niet mag missen!
De Finse keuken
Bessen, paddestoelen en wild uit de Finse bossen, vis uit de meren en de zee; in Finland komt alles op tafel zo uit de natuur. Iedere regio heeft zo z'n eigen specialiteiten. Wat te denken van bijvoorbeeld een gebraden stukje elandvlees of gerookt rendierspek uit Lapland? Een bijna onweerstaanbare specialiteit uit Karelië is vis in brooddeeg versierd met pasteitjes naar Russische smaak. Hyvää ruokahalua, eet smakelijk!
Noorderlicht
Het noorderlicht, officieel 'aurora borealis' genoemd, is een prachtig natuurverschijnsel dat 's winters in het noorden van Finland bij een heldere vrieslucht te zien kan zijn. Enorme lichtbundels bewegen zich dan langs de nachtelijke hemel. Een onvergetelijke ervaring, vooral als u midden in de natuur bent en de stilte allesoverheersend is. Het noorderlicht kan wit of groen zijn, als wapperende vitrage, maar soms kunt u meemaken dat het als een lichtshow voortdurend verandert van kleur, sterkte en vorm. Zeldzaam zijn de dwarrelende veelkleurige 'gaswolken' in rose, purper en violet, vergelijkbaar met regenboogkleuren in een olieplas.
Algemene informatie
In Finland wordt met euro's betaald. Er is een tijdverschil met Nederland. Gedurende het hele jaar is het in Finland één uur later.
Seizoen
Wij bieden onze zomerreizen aan vanaf medio mei t/m september. Het toeristenseizoen is van half juni t/m half augustus. Houdt u er rekening mee dat buiten deze periode een aantal attracties, tolwegen en veerverbindingen gesloten kunnen zijn. Onze winterreizen bieden we aan van half december t/m eind maart.
Op circa 40 kilometer van Kittilä ligt het wintersportgebied Ylläs, dat uit zeven bergen en de twee dorpen Äkäslompolo en Ylläsjärvi bestaat. Naast het uitstekende alpine skigebied op de berg is er een uitgestrekt netwerk van langlaufloipes door het schitterende natuurlandschap, dat deel uitmaakt van het Ylläs-Aakenus Nationaal Park. Ylläs is uitermate geschikt voor de vakantieganger die rust en ruimte zoekt.
Ylläsjärvi is een kleinschalig en rustig dorpje, geliefd vanwege de schitterende langlaufmogelijkheden. Veel après-skimogelijkheden zult u hier niet vinden, maar na een dag vol frisse buitenlucht is het goed vertoeven in Hotel Ylläs Saaga, met o.a. een mooi aangelegd zwembad met sauna, jacuzzi en diverse beautybehandelingsmogelijkheden en een sfeervol restaurant met café en bar. Äkäslompolo is wat groter en hier vindt u verspreid door het dorp diverse restaurants en bars. Voor beide dorpen geldt dat de loipes direct voor de deur van uw hotel of vakantiewoning beginnen. Ook het skigebied is makkelijk te bereiken met de skibus die tussen beide dorpen rijdt. De excursies in Äkäslompolo worden verzorgd door Destination Lapland. En in Ylläsjärvi door Lapland Safaris.
Boek dan een overnachting in Lainio Snowvillage of Teepee bij uw verblijf. U zult versteld zijn hoe heerlijk het slapen is in een kamer van sneeuw!
Hoogte: 807 m.
Pistes: 63 pistes: 7 zwart, 22 rood, 34 blauw, waarvan 29 verlicht.
Liften: 29 sleepliften, 1 gondel, 1 stoeltjeslift.
Sneeuwkanon: ja.
Snowboard: ja.
Loipes: 330 km, waarvan 38 km verlicht.
Liftpas: 3 dagen volw: vanaf € 95 kinderen onder de 12 jaar € 65.
Skiles: 3 dagen, 4 uur p.d. volw: € 159, kinderen onder de 12 jaar € 135 (alleen voor beginners)
Skihuur: 3 dagen volw: € 65 / 6 dagen volw: € 95
Snowboardhuur: 3 dagen volw: € 65 / 6 dagen volw: € 95
Crèche: vanaf 1 jaar. Prijzen: op aanvraag.
Skischool: 4-12 jaar. Prijzen: 1 dag à 45-90 min. vanaf € 22.
Afstand: luchthaven Kittilä: 50-55 km, ca. 45-50 min.
Skibus: tegen betaling, ca. € 2.50 p.p. per enkele reis.
Faciliteiten: supermarkt, winkels, diverse bars en restaurants.
Apres ski: redelijk.
Wij bieden u nu de mogelijkheid om de avond voor uw vroege vlucht naar Fins Lapland een overnachting te maken in het Hilton Amsterdam Airport Schiphol. Laat u verwennen door het Hilton team en geniet van een rustige start van uw vakantie. Dit is een intiem en comfortabel hotel op het terrein van de luchthaven Schiphol. Kenmerkend aan het hotel is de verbijsterend ruime keuze aan restaurants en de eindeloze service mogelijkheden. Een standaard 2-persoonskamer incl. ontbijtbuffet kost € 55 p.p.p.n. een 1-persoonskamer kost € 99 p.p.p.n. Kinderen t/m 12 jaar verblijven gratis op de kamer van 2 volbetalenden (prijzen alleen geldig met verblijf op zaterdag). Daarnaast kunt u uw auto gedurende 9 dagen parkeren op het eigen terrein van het hotel. De kosten hiervoor zijn € 65 per auto (vooraf te voldoen)
Het Hilton Amsterdam Airport Schiphol bevindt zich op het terrein van de luchthaven. De grote vertrekhal en het treinstation zijn in 5 tot 7 minuten bereikbaar via een overdekte wandelgang. Behalve een wellness-centrum biedt het 2 restaurants en eigen parkeergelegenheid. Het hotel heeft een gratis wellness-centrum met sauna, een fitnesscentrum en een Turks stoombad. Er zijn diverse mogelijkheden voor het diner, variërend van à-la-cartegerechten tot heerlijke buffetten. U kunt genieten van een Teppanyaki-tafel met showkok. De bar serveert cocktails en snacks. U hoeft niet met zware bagage te lopen: een pendeldienst naar de luchthaven is beschikbaar. Treinstation Schiphol bevindt zich tevens op de luchthaven en met de trein bent u in 15 minuten in hartje Amsterdam.
restaurant (à la carte), bar, 24 uursreceptie, lift, kluisjes, bagage-opslag, rokersgedeelte, sauna, fitnessruimte, massage, turks bad.
kluisje, airconditioning, strijkijzer/broekenpers, bureau, zithoek, verwarming, haardroger, badkamerbenodigdheden, wc, badkamer, bad/douche, TV , telefoon, radio, koffie-/theevoorzieningen, minibar, wekdienst/alarmklok.
Indien u wenst te reserveren dan kunt u dit als preferentie aangeven tijdens uw boeking.
Buro Scandinavia vliegt ook dit winter seizoen weer met Arkefly naar Fins Lapland. Met een moderne Boeing 737-800 vliegt u in zo’n drie uur naar Kittilä, gelegen boven de poolcirkel.
Vanaf 25 december 2011 tot en met 24 maart 2012 vliegen wij elke zondag vanaf Amsterdam comfortabel naar het ‘hoge noorden’ voor een heel bijzondere wintervakantie.
U mag p.p. 20 kg bagage meenemen in de Economy class en 25 kg in de Comfort Class met 8 cm meer beenruimte en een aparte incheckbalie. In de Premium Class 30 kg bagage p.p. met 18 cm meer beenruimte en een aparte incheckbalie. Tegen een toeslag van € 20 per enkele reis kunt u uw wintersportuitrusting (ski’s/schoenen/stokken- en/of snowboards) meenemen, dit dient u vooraf kenbaar te maken bij boeking. De kans bestaat dat u tijdens uw vlucht van of naar Kittilä een tussenstop maakt in Rovaniemi. De exacte vluchtgegevens ontvangt u ca. 3 weken voor vertrek. meer details

ma. t/m vrij. 09:30-17:30 uur.
za. 9:30-16.00 uur.